Tancabesti

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 10 Oct 2003 11:07

Adriano,

ai suflet mare si asta este cel mai important. Vântul si gura lumii nu o sa le opreasca nimeni niciodata. De comentat, se va comenta, tot timpul, chiar daca iti place sau nu. Principalul este sa nu te afecteze. In rest, asa e cum zici tu. Cei care pescuiesc pentru placerea lor, simt exact ca tine. Pe mine ma bucura cel mai mult seara dinainte, cind imi pregatesc cele necesare, piuitul senzorului si cârâitul tamburului. Drilul deja ma obliga sa fiu atent si sint prea concentrat ca sa ma mai bucur.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 10 Oct 2003 11:09

scump cornel,eu nu am bagat in discutie nimeni pot sal garantes,nu este de mine sa fac asa ceva,a mea era o intrebare:cum ar fi posibil?.si pentru tine cred ca era greu sa dai o esplicatie nu?orccum cred ca peste find obisnuit cu momeala aceasta deja de inainte a fost mai usor pentru echipe aceaste sa punctasa cat mai rapid,cred.eu in locul tou nu as baga boiles readi made in apa,pentru ca orcum au conservante inauntru si nu vreau sa risc,in plus daca boiles nu sunt proaspate(cum se inteampla de multe ori)provoac dureri la peste care le catalogasa si nu mai mananca acolo zile in sir:si asta pot sa fie o esplicatie.multumesc pentru pose si rapiditatea cu care le am primit.merci drino.ps.cornel nu ma intelege gresit,suntem baieti cu o educatie buna si nu scriem pentru sa judecam nimeni(doar Dumnezeu poate)si sa ne impartim experientelr pentru a resolva o problema care putea sa se intempla la orcine.respect drino

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Mihai Vasilescu » 10 Oct 2003 11:19

Musaro Adriano scrie:nu am nevoie sa te conving dar daca vrei sa te scuoti dubie aceasta ...
Nu-ti fa probleme. Dupa atatea mesaje scrise de tine am ajuns sa te cunosc cat de cat si sa te respect. Intre timp am mai vorbit cu mai multi care te cunosc. Mai ramane doar sa ne intalnim la un pescuit!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 10 Oct 2003 11:24

mihai imi ar facea mare placere sa ne intelnim.drino

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Mihai Vasilescu » 10 Oct 2003 11:24

Cornel, stii cumva ce au prins Andrei si Vladut de la Senzor Team?

DD
member
Mesaje: 299
Membru din: 13 Mai 2003 16:03
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 10 Oct 2003 11:25

Rectificare: ma mir cum Cezar Bibu a spus pe topicul "Sfaturi?!?":
.........E posibil sa putem discuta mai amanuntit despre asemenea locatii?
Constat ca ar fi lume interesata de acest subiect,si nu vorbim de toti baboierii care n-au ce face si mai trimit si ei mesaje,daca de peste habar n-au decit din poze...

ca dupa aceia pe acest topic sa scrie:
.........Mai baieti,
Mai lasati pescuitul asta pe internet si treceti la treaba.Doar pe malul apei se poate vedea cum se prinde pestele,indiferent ca e o platicuta sau ditamai crapul!Cit despre scule de 1000 $,ce folos?Daca nu scoti pestele pe mal,tot degeaba!.......

In rest fir intins si respectele mele la toata lumea.

cornel68
junior member
Mesaje: 32
Membru din: 06 Oct 2003 16:12

Mesaj de cornel68 » 10 Oct 2003 13:38

echipa senzor(vladut&andrei) nu a prins nimic...au stat vis-a-vis de noi ,dar in locul in care au dat ei trebuie sa dai peste 150 de metri sau sa le duci cu barca,ceea ce nu a fost cazul...p.s.: ei au avut frankfurt ,dar din pacate au avut un loc unde foarte rar s-a prins crap la distanta la care aruncau (100 m)...

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Mihai Vasilescu » 10 Oct 2003 14:43

Imi pare rau de ei. Iata inca o dovada ca important e ansamblul nada-loc-stiinta. Ei aveau si nada potrivita, aveau si stiinta, n-au avut locul potrivit pentru a le folosi.

DD
member
Mesaje: 299
Membru din: 13 Mai 2003 16:03
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 10 Oct 2003 16:22

Legat de nada-loc-stiinta vreau sa pun si eu citeva intrebari. Cum se face ca acum 15 ani cand pescuiam cu lansete Germina, mulinete Tochoz (parca asa se numeau cele aduse din Cehia) fire monofilament, cirlige sovietice prindeam peste la fiecare partida, iar acum cand am alte scule, momeli si cunostinte inzecite imi este din ce in ce mai greu sa am o partida reusita in aceleas locuri si conditii? De ce atunci puteam prinde crap fara sa plantez?

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 10 Oct 2003 19:03

Era mult, mult mai mult peste

Scrie răspuns